Ola - vairāk nekā tikai brokastīs! Šis brinišķīgi daudveidīgais un tik ļoti mainīgais produkts ļauj mums paspert soļi tālāk un visdažādākajos veidos to pievienot jebkurā dienas laikā baudāmiem ēdieniem!

Pievieno olu salātiem, svaigiem vai pagatavotiem dārzeņiem, sacepumiem un tik daudz kam citam! Iedvesmai piedāvājam #pieliecolu draugu brīnumgardās receptes!

ANASTASIJA MARUTA
Bloga “Salt’n’Pepper Lifestyle Blog” autore

VESELĪGAIS OLBALTUMA DZĒRIENS PĒC TRENIŅA

Turpinām gatavot Balticovo #pieliecolu projekta ietvaros!

Mēs esam sportiski cilvēki, tādēļ proteīns mums ir ļoti svarīga uzturviela. Īpaši tad, kad ir nepieciešams smelties enerģiju pēc intensīva treniņa. Pavadīt daudz laika virtuvē pēc 2-3 sporta zālē pavadītām 2-3 stundām nav tas, ko gribētos, tādēļ, olbaltumvielu dzēriens – tā ir laba alternatīva pilnvērtīgai maltītei.

Protams, jūs varat izmantot gatavus pulverus. Tur nav nekā slikta - tie ir garšīgi, daudzveidīgi un viegli pagatavojami. Ražotāju ir daudz, mēs dodam priekšroku “Weider” vai “Vplab” no “Veselības Pasaules”. Bet dažreiz mēs vēlamies kaut ko pilnīgi dabisku un ar garšu, kāda nav atrodama veikalā. Šajā gadījumā jūs varat ļauties savai fantāzijai un pat veselīgu olbaltumvielu kokteili padarīt daudz interesantāku!
Pagatavosim oriģinālu sporta dzērienu, protams, izmantojot Balticovo olas!

SASTĀVDAĻAS

  • Piens - 250-300 ml
  • Matcha pulveris - 1-2 ēdamkarotes
  • Balticovo olas - 2 gab.
  • Banāns - 1 gab.

PAGATAVOŠANA:

Viss ir vienkārši!
Mēs sākam ar olām - atdalījām olu baltumus no dzeltenumiem. Pārējo var izmantot kādā citā receptē, bet kokteiļiem mums vajag tikai olbaltumvielas. Nerunāsim par svaigām olām ēdienos. Šī tēma ir bieži apspriežama. Teiksim tikai vienu - galvenais ir tas, ka ražotājam ir jābūt pazīstamam un uzticamam. Protams, pirms lietošanas olas ir rūpīgi jānomazgā. Divu olu baltumvielas būs pietiekams daudzums. Tās jāielej blenderī.
Tad ir jāsagriež viens liels banāns. Jūs varat vienkārši sadalīt to gabalos, vai varat sagriezt smalkāk - kā vēlaties. Arī to ieliekam konteinerā. Tad ir jāpievieno piens. Šeit jūs varat pafantazēt. Vēlaties – varat pievienot jogurtu vai pat kefīru, bet tas ietekmēs garšu un konsistenci. Tātad - piens ir labākais risinājums. Mēs izmantojam pienu ar 0,5% tauku saturu. Ja kaut kur var ietaupīt uz liekām kalorijām - kāpēc gan to nedarīt? Pievienojiet blenderī vienu vai divas ēdamkarotes zaļās tējas pulvera. Mums ļoti patīk neparasta un izteikta garša, tāpēc pievienojam divas, un pat ar kaudzīti!
Mēs izņemam no saldajiem ķiršiem kauliņus. Pietiks apmēram ar desmit ogām, bet var ielikt arī vairāk. Ķiršu un Matcha garšas salikums ir pats pa sevi ļoti interesants. Nedaudz atgādina Japānu, ar tās sakuru, un zaļo tēju. Blenderējam visu konteinera saturu. Ielejiet glāzē, izrotājiet ar salmiņu un... voila - veselīgs un ļoti garšīgs dzēriens ir gatavs!