Ola - vairāk nekā tikai brokastīs! Šis brinišķīgi daudveidīgais un tik ļoti mainīgais produkts ļauj mums paspert soļi tālāk un visdažādākajos veidos to pievienot jebkurā dienas laikā baudāmiem ēdieniem!

Pievieno olu salātiem, svaigiem vai pagatavotiem dārzeņiem, sacepumiem un tik daudz kam citam! Iedvesmai piedāvājam #pieliecolu draugu brīnumgardās receptes!

UNA ULME
Bloga “Ageless.lv” autore

OLU MASKAS SEJAI UN MATIEM

#pieliecolu
Rakstot par skaistumkopšanu, bieži vien savām lasītājām esmu ieteikusi izmēģināt maskas, kurās tiek izmantotas dabiskas, mūsu virtuvē pieejamas sastāvdaļas. Beidzot pienācis laiks tās izmēģināt pašai un nu jau ar pārliecību varu teikt – tās strādā!

Vasaras laikā ir grēks neizmantot vitamīniem un antioksidantiem bagātīgās ogas kā uzturā, tā skaistumkopšanā. Ogu sula ir lielisks ādas attīrītājs, balinātājs un tonizētājs, bet dažādas maskas palīdz risinat konkrētas ādas problēmas. Viena no populārākajām dabisko sejas masku bāzēm ir olas. To baltums sašaurina poras, uzlabo ādas elastību un sniedz liftinga efektu, kamēr dzeltenumam piemīt gluži vai ārstnieciska iedarbība uz sausu sejas ādu. Vēl kā šādu masku izejvielas tiek izmantotas auzu pārslas, kas labi baro un attīra, medus, kurš ļoti labi mitrina ādu, padarot to mīkstu un samtainu. Bez tam, medum piemīt antiseptiskas īpašības. Pievienojot maskai pienu, biezpienu un krējumu, āda tiks mīkstināta, augu eļļas bagātīgi baros un mitrinās, bet milti noderēs maskas struktūras biezināšanai, kas atvieglos tās uzklāšanu. Apvienojot ogas ar iepriekšminētajām sastāvdaļām iegūsi efektīvu, smaržīgu un arī garšīgu sejas masku!

Tā kā man ir sausa āda, par bāzi savai sejas maskai izvēlos olas dzeltenumu. Tam pievienoju avenes no sava dārza, jo tās satur A, C un B9 vitamīnus. Visi šie vitamīni ir nepieciešami ādai, jo piedalās šūnu atjaunošanās procesos, uzlabo vielmaiņu, atsvaidzina un tonizē ādu, kā arī palēnina novecošanās procesus. Ādas mīkstināšanai pievienoju krējumu, bet barošanai – pavisam nedaudz eļļas. Masku var papildināt samaltām auzu pārslām, kuras labi attīra ādu. To visu paturu uz ādas 20 minūtes, līdz maska savelkas un tad nomazgāju ar siltu ūdeni. Uzreiz pēc maskas noņemšanas jūtams, ka āda ir pabarota. Ir sajūta, ka tā kļuvusi biezāka. Pavisam vieglais apsārtums liecina, ka maska darbojas un aktivizē vielmaiņas procesus. Viennozīmīgi to šovasar atkārtošu vairākas reizes, variējot ar ogām, bet bāzi atstājot to pašu.

 

MASKAS RECEPTE:

Vienas olas dzeltenums, divas tējkarotes saspiestu aveņu, ½ tējkarote augu eļļas, tējkarote skābā krējuma un milti biezināšanai. Lieto 2-3 reizes nedēļā vairākus mēnešus (kad aveņu sezona beigusies, vari izmantot saldētas ogas).

Nav nekādu ierobežojumu, kādas ogas ar kādām sastāvdaļām jaukt kopā. Vienīgi jāraugās, lai izvēlētie produkti atbilst tavam ādas tipam, lai pret tiem nav alerģiskas reakcijas. Bez avenēm, ļoti vērtīgas maskām ir arī zemenes un upenes. Īpaši efektīvi maskas iedarbosies, ja klāsi tās pēc pirts vai dušas, kad poras ir atvērušās un aktīvās vielas var nokļūt dziļākos ādas slāņos.

OLAS MATU KOPŠANĀ:

Nostāstus par olu izmantošanu matu kopšanā esmu dzirdējusi ļoti sen. Un ne bez pamata. Izrādās, ka olu dzeltenums satur taukskābes un proteīnus, kas labi mitrina un stiprina matus, savukārt olu baltumu sastāvā esošie enzīmi spēj tos atbrīvot no taukvielām. Tā kā manai māsai Līgai ir garāki mati, nolēmām, ka rezultātu labāk varēsim novērtēt viņai. Maskai izmantojām olas baltumu, lai novērstu taukošanos un nedaudz eļļas – matu barošanai.

Ieklāju Līgas matos divus saputotus olu baltumus, pēc tam papildus iesmērēju aptuveni vienu ēdamkaroti eļļas, kas izrādījās pilnīgi pietiekami. Pēc aptuveni 20 minūtēm, viņa matus izskaloja ar remdenu ūdeni un izmazgāja. Rezultāts pārsteidza mūs abas – mati bija kļuvuši ievērojami kuplāki (māsai ir smalka matu struktūra), tie bija ļoti mīksti un maigi.

Olu matu maskām vēl droši var pievienot arī jogurtu, avokado, medu vai citronu sulu, kas piešķirs spīdumu. Šādas maskas īpaši ieteicamas vasarā, kad mati saules ietekmē kļuvuši sausi un spuraini.

Protams, pašas gatavotas maskas aizņems vairāk laika nekā veikalā pirktas. Taču tu lieliski zināsi, kādas sastāvdaļas tajās izmanto, bez jebkādām ķimikālijām un konservantiem. Bez tam, dabiskas izejvielas āda atpazīst un tās palīdz aktivizēt dabiskos atjaunošanās procesus ilgtermiņā nevis uz īsu mirkli.

Tāpēc ļaujies iedvesmai un izmanto vasaru savai palutināšanai!

Jūsu skaistuma padomniece Una.

Saite uz AGELESS blogu